top of page

רפואה סינית  לבעיות  נשימה ואף-אוזן-גרון

מערכת הנשימה מספקת לנו אנרגיה וחיים דרך שחלוף גזים והזנת הגוף בחמצן לצורך תפקוד של כל המערכות הפנימיות והאיברים.

כאשר מתעוררת בעיה במערכת הנשימה, כל בעיה שהיא,  דבר זה עלול להוביל לתסמינים של עייפות, חסר אנרגיה, קשיי נשימה, נזלת , שיעול,  התקררויות תכופות ועוד.

קיימות מגוון בעיות נשימה ובעיות אף-אוזן-גרון:

נזלת כרונית, נזלת אלרגית, סינוסיטיס, אף סתום , ריניטיס , ירידה בחוש הריח , אלרגיה עונתית , אלרגיות אחרות מכל סוג (אלרגיה לקרדית האבק, קדחת השחת ...) , נחירות ,

פוליפים באף, מחיצות עקומות באף, דלקות אוזניים, נוזלים באוזניים , ירידה בשמיעה , טנטון , וורטיגו, סינוסיטיס, דלקת בדרכי נשימה עליונות , דלקת גרון , דלקת שקדים , קוצר נשימה , ברונכיטיס , אסטמה , ברונכיטיס כרוני , שפעת , ווירוסים , מחלת ריאות חסימתית COPD - אמפיזמה/נפחת , התמכרות לעישון , ירידה בתפקודי ריאות , דלקת ריאות ועוד .

מערכת הנשימה ומערכת אף-אוזן-גרון קשורות במישרין למערכת החיסון ונחשבות לחלק ממנה , היות ומערכות אלו חשופות כל הזמן למפגש עם ווירוסים וחיידקים דרך הפתחים העליונים - פה וגרון , אף ואוזניים.

אם מלכתחילה מערכת החיסון הייתה חזקה להדוף את הסכנות שנמצאות סביב, מחלות כמו דלקת גרון , אלרגיה וכו' לא היו מתרחשות.

חוזק של מערכת הנשימה ומערכת החיסון תלוי בין היתר במערכת עיכול חזקה.

את הקשר ההדוק הזה אנו רואים הרבה אצל ילדים כאשר שתי מערכות אלו מתחילות להתפתח לאחר שלב הלידה.

אצל קטנטנים ותינוקות לאחר שלב הלידה הם בונים את מערכת החיסון ומערכת הנשימה שלהם דרך חשיפה לחיידקים ווירוסים בסביבה.

אותו הדבר מתרחש במערכת העיכול כאשר מערכת זו מתחזקת דרך חשיפה למזונות שונים ומגוונים לפי סדר ההתפתחות של התינוק/ת.

לעיתים קרובות כאשר יש בעיה כלשהי במערכת הנשימה ומערכת החיסון אצל הילד ניתן לראות חוסר איזון וקשיים בתפקוד של מערכת עיכול.

בעיות נפוצות אצל ילדים ותינוקות : נזלת כרונית , אלרגיה, פריחות בעור - לדוג' אסטמה של העור , התקררויות תכופות , דלקת אוזניים, מחלות חורף, שקד שלישי, פוליפים , שיעות ליחתי , שיעול יבש , סטרידו , ברונכיטיס , אסטמה , אסטמה אלרגית , עליית חום גוף לעיתים תכופות ועוד.

* חשוב לציין שכאשר יש עלייה של חום גוף במסגרת מחלה - העלייה של החום היא איננה הבעיה. החום הוא חלק מהתמודדות תקינה של מערכת חיסון חזקה הנלחמת   בווירוס/חיידק/פתוגן  . התמודדות זו מאפשרת למערכת החיסון ומערכת הנשימה להתחזק ולייצר אנטיגנים - תאי חיסון כנגד אותה מחלה וכאשר אנו משתמשים בתרופות מורידות חום ובתרופות נוגדות דלקת לעיתים תכופות - אנו עלולים להחליש את התפקוד הבריא והתקין של מערכת החיסון ומערכת הנשימה.

קיים טיפול טבעי לבעיות נשימה ובעיות אף - אוזן - גרון !

בכל בעיות הנשימה ובעיות של אף-אוזן-גרון , גם במבוגרים וגם בתינוקות וילדים יש לרפואה הסינית פתרונות יעילים בהקלה על המצב ובריפוי.

הטיפול ברפואה סינית מתבצע בעזרת דיקור סיני  בו מוחדרות דרך העור מחטי דיקור בודדות, קטנטנות ועדינות העוזרות בהקלה מיידית על הסימפטומים והכאבים  - קוצר נשימה, שיעול , נזלת , דלקת מכל סוג, פריחה , קוצר נשימה, אלרגיה , חום גבוה .

הדיקור הסיני לא רק יעיל בהקלה מיידית של הסימפטומים אלא גם עוזר לטפל בבעיות כרוניות ובשורש הבעיה - ובכך תורם למערכת חיסון חזקה ותפקוד תקין של מערכת הנשימה.

בנוסף לטיפול בדיקור הסיני , מתלווה טיפול בצמחי מרפא סיניים המייעלים את הטיפול ומסייעים בהקלה על הסימפטומים ובשיקום הגוף ומערכת הנשימה.

בנוסף, כמטפלת בארומתרפיה , אני משלבת בקליניקה רקיחה אישית של שמנים טבעיים , לשימוש במריחה על העור ואיזור בית החזה והגב או אזור הגרון,

בהרחה או כחלק מאנלהצי המסייעים להקלה מיידית בסימפטומים - שיעול, ליחה , נזלת , קוצר נשימה, כאב  ובנוסף תומכים בגוף להירפא מהמחלה.

הטיפול בעיות נשימה ובבעיות אף-אוזן-גרון באמצעות הרפואה הסינית הוא טיפול יעיל ואפקטיבי לכלל האוכלוסיה.

טיפול מצויין למבוגרים הסובלים מבעיות אקוטיות ובעיות כרוניות במערכת הנשימה וטיפול יעיל לתינוקות וילדים הזקוקים לתמיכה בשנים הראשונות לחייהם בשלבי ההתפתחות של מערכת החיסון.

ילדים ותינוקות מגיבים היטב לטיפול הטבעי של הרפואה הסינית המסייע להם להתפתחות תקינה של מערכות הגוף הפנימיות וגדילה והתפתחות תקינה להמשך החיים .

בעונת החורף עלולים להופיע מצבים לא נעימים אצל רבים מכם , כגון : שיעול, קוצר נשימה , כאבים בגרון , חום וכולי.

טיפול טבעי בחום גבוה 

איך להוריד חום גוף שעולה?

כחלק שלבי המחלה ומהתמודדות של מערכת החיסון  בפתוגן /בחיידק או בווירוס יש עלייה של חום הגוף.

לעיתים החום גוף עולה במהירות - דבר הנפוץ אצל ילדים אך גם אצל מבוגרים ועלול להתלוות לו סימפטומים כמו צמרמורות, עור חם למגע, כאבי שרירים , חולשה , רעידות , רתיעה מקור , נזלת וליחה בצבע צהוב או צבע ירוק , חוסר תאבון ואף עצירות.

כל אלו הם סימנים לכך שהגוף סובל כרגע מחום ועלינו לסייע לו להתקרר בצורה טבעית.

השיטה הטבעית בהורדה של חום הגוף לא פוגעת במערכת החיסון להילחם במחלה, אלא אף מסייעת לה להתחזק בכוחות מחודשים להמשך המאבק.

תרופות סבתא להורדת חום 

1. חומץ תפוחים - ערבוב של חומץ תפוחים עם מעט מים וספיגה של הנוזל בפיסת בד והנחה על הטבור (קומפרסים) או על המפרקים

או לבישת גרביים הספוגות בחומץ .

2. מגבת מהמקפיא - להניח על המצח שלכם או של ילדכם מגבת ספוגה במים שהוכנסה למקפיא לפניי.

3. אמבטיה של מים פושרים.

פתרון להורדת חום בילדים מעולם הארומתרפיה - 

כף של שמן קלנדולה או של שמן שקדים עם 4 טיפות של שמן אתרי לימון או פלפל שחור ומריחה על הבטן או על המצח.

פתרון טבעי שעובד ביעילות רבה.

פתרון זה יעיל בהורדת חום גם אצל מבוגרים - נישתמש ב6 טיפות של שמן אתרי לימון/פלפל שחור בכף שמן שקדים או שמן זית או שמן קלנדולה. 

*שמן אתרי פלפל שחור לא מומלץ בהריון.

טיפול טבעי במחלות חורף

טיפול במחלות חורף בעזרת תוספי תזונה וצמחי מרפא

1. ויטמין C - תוסף תזונה נפוץ לטיפול ומניעה של מחלות חורף. ויטמין C מסייע במניעה של הדבקות במחלות וכטיפול תומך בזמן מחלה קיימת.

אני ממליצה על שימוש בויטמין C ליפוזומלי הניספג במהירות ובכמות מירבית ועובד ביעילות.

ניתן גם לסחוט מיץ תפוזים טבעי על בסיס יומי לפני עונת החורף ומהלכה.

למי שסובל מליחה כרונית או נזלת כרונית לא מומלץ לשתות מיץ תפוזים סחוט על בסיס יומי  - היות ומיץ סחוט מפירות הדר עלול לגרום לליחה ונזלת.

2. שמן אורגנו - אנטיביוטיק הטבעית.

שמן לחיזוק של מערכת החיסון וכטיפול במחלות חורף.

מצויין לצרוך לפני עונת החורף (בעונת הסתיו) ובמהלכה. צמח האורגנו מסייע בחיזוק מערכת החיסון ובמניעה של מחלות חורף ובזמן מחלה קיימת הוא תומך במערכת הנשימה ובמערכת החיסון לעבור את המחלה במהירות וביעילות.

רצוי לצרוך שמן צמחי טבעי שעשוי מאורגנו מטימין או מצמחים נוספים מ'משפחת השפתניים' (צמח האורגנו שייך למשפחה זו)

התכונות של צמח האורגנו  : אנטיבקטריאלי, אנטי וויראלי, אנטי פטרייתי , חיזוק מערכת החיסון, סיוע בכיוח והוצאת ליחה מדרכי הנשימה , הפחתת נזלת וחיטוא.

3. פרוביוטיקה - פרוביוטיקה היא שלל חיידקי מעיים טובים המסייעים בבעיות ספיגה של מערכת העיכול, בעיות עיכול שונות ובחולשה של מערכת העיכול.

צריכה של פרוביוטיקה על בסיס יומי מסייעת בחיזוק הפלורה (חיידקי המעיים הטובים) של מערכת העיכול ובכך בשמירה על מערכת חיסונית חזקה.

פרוביוטיקה חשובה במיוחד בזמן לקיחה של אנטיביוטיקה וחשובה גם לילדים הסובלים מחולשה של מערכת החיסון.

בעת לקיחה של אנטיביוטיקה חשוב לצרוך פרוביוטיקה , מבוגרים וילדים , במרחק של שעתיים לפחות מלקיחת אנטיביוטיקה ולהמשיך עם צריכה של פרוביוטיקה גם לאחר ההפסקה או הסיום של האנטיביוטיקה כדיי לעזור למערכת העיכול ולמעיים להתאושש.

4. סמבוק שחור - סמבוק שחור הוא צמח נפוץ ברפואה המסורתית לטיפול בבעיות נשימה בילדים ומבוגרים .

סמבוק שחור מסייע בחיזוק מערכת החיסון , הפחתת שיעול , הורדת חום , הקלה בגודש של ליחה ונזלת במערכת הנשימה והקלה באלרגיות .
5. אסטרגלוס - אחד מצמחי המרפא השכיחים ברפואה המודרנית, ברפואה המסורתית וברפואה הסינית.

אסטרגלוס מסייע כמחזק כללי של אנרגיה בגוף, מחזק ומווסת את תפקוד מערכת החיסון , אדפטוגן  אנטי וויראלי, מחזק תהליכי עיכול וספיגה, אנטי דלקתי ואנטי אלרגני.

את צמח האסטרגלוס ניתן ליטול בנפרד או כחלק מפורמולה של צמחי מרפא סיניים לחיזוק המערכת החיסונית שלכם ושל ילדכם.

6. דיקור סיני בשילוב טיפול במגע וארומתרפיה - טיפול בדיקור סיני כאשר יש מחלה קיימת או כצורך לחיזוק של מערכת החיסון ומניעה של מחלות הוא טיפול יעיל ביותר.

רצוי לפנות למטפל מוסמך .

טיפול בדיקור סיני נעשה בשילוב של עיסוי עם שמנים טבעיים להקלה על ילדכם או עליכם בפינוי הליחה מדרכי הנשימה ומהריאות ולהקלה על השיעול

בקליניקה אני לרוב מנחה את ההורים כיצד לבצע את העיסוי בבית בכדיי להקל ככל האפשר ולהאיץ את ההחלמה.

אני מזמינה אותכם לקבל טיפול בדיקור סיני בשילוב צמחים וארומתרפיה לכם ולילדכם 
ליצירת קשר והתייעצות : 054-2421666  ניני שני חיימוביץ' (בת-סגל)

bottom of page