top of page

טיפול בכאבי מחזור ואיזון הורמונלי

פגשתי בחיי המון נשים שסיפרו שהן חוות חוסר איזון הורמונלי או סובלות מבעיה כלשהי במערכת הגניקולוגית.

קרוב ל-50% מהנשים סובלות מכאבי מחזור, כ-10% סובלות מאנדומטריוזיס , כ-10% סובלות מתסמונת השחלות הפוליציסטיות ועוד המון נשים הסובלות מבעיה נשית אחרת.

'חוסר איזון הורמונלי' זה מונח ששמעתי רבות מנשים. אותן נשים מספרות שהן בחוויה שהן 'אינן מאוזנות'.

המערכת ההורמונלית היא מערכת השולטת על יתר מערכות הגוף לדוגמה המערכת הגניקולוגית או מערכת העיכול ופועלת בשיתוף פעולה הדוק עם מערכת העצבים.

ההורמונים הם מתפקדים בגוף כשליחים מאיברי מוצא לאיבר מטרה אחר. כשליחים הם מוסרים מידע או פקודה כלשהי לאותו איבר מטרה ובכך מפעילים את מערכות הגוף.

ההורמונים הם חומרים כימיים ותפקידם התקין הוא קריטי לשם קיום של פעילות תקינה של גופנו ונפשנו.

האיזון של המערכת ההורמונלית הוא קריטי בכל גיל וכל שלב בחיים ואצל בני שני המינים - נשים וגברים.

r-period-pain.jpg

חוסר איזון הורמונלי תסמינים

חוסר איזון הורמונלי עלול להתבטא בשלל תסמינים, כגון : כאבי PMS - כאבים קדם ווסתיים , כאבי מחזור, כאבי וסת , מצבי רוח, קושי בכניסה להריון, וסתות לא סדירות - וסת מאחרת או וסת מקדימה, תסמיני גיל המעבר - מנופאוזה , גלי חום , מנופאוזה מוקדמת, תסמונת השחלות הפוליציסטיות, אנדומטריוזיס, מגרנות , אקנה הורמונלי ,פיגמנטציה , נשירת שיער אצל גברים ואצל נשים , לחץ , ירידה בחשק המיני , בעיות שינה ועוד.

חוסר איזון הורמונלי דרכי טיפול

על ידי הרפואה הסינית ניתן לטפל בדרכים יעילות וטבעיות ולהקל על התסמינים והכאבים ולהגיע לתוצאות מהירות!

הרפואה הסינית רואה קשר הדוק בין התפקוד של מערכות הגוף, כך שכל מערכת משפיע על השנייה וחיבור הדוק בין הגוף לבין הנפש , כך שהמצב הנפשי שלנו עלול להשפיע על המצב הפיזיולוגי וההורמונלי.

מקרה לדוגמה : מטופלת ד' בת 37, אשר הוסת שלה מאחרת וסובלת מתסמינים של  כאבים טרום ווסתיים, תחושת גודש בשדיים , נפיחות בבטן התחתונה , שריפה וצריבה בנרתיק ובזמן מתן שתן, מצבי רוח ועצבים.

הסיבה לכך שהוסת שלה מאחרת ולכך שהמטופלת חווה את התסמינים והכאבים הללו היא בעקבות תקופה בחייה עם המון שינויים משמעותיים אשר היא חווה כקושי להתמודד ובתחושות של לחץ ופחד.

בעידן המודרני שאנו חיות וחיים בו חשוב לשמור על בריאות הנפש שלנו כמו גם בריאות הגוף!

חשוב לדאוג לקחת לעצמנו זמן להנות, אוויר לנשימה , לצאת להליכות או בילוי בטבע ולעשות דברים בשביל הנשמה.

ספורט, מדיטציות, תירגולי נשימה , הליכה בחיק הטבע , חופשות , זמן איכות עם עצמנו , התנתקות מהציוויליזציה מידי פעם מטעינה אותנו ועוזרת לנו לשחרר מתחים.

כאשר איננו מקדישות ומקדישים זמן ל'שחרור מתחים' - אותם מתחים מצטברים בגוף ויוצרים לנו בלאגן במערך התפקוד של הגוף.

 

חוסר איזון הורמונלי טיפול טבעי

הרפואה הסינית היא רפואה עתיקת יומין אשר מסייעת לטפל בכל בעיה מהשורש שלה ולהביא את האדם לאיזון אופטימלי של הגוף והנפש שלו/שלה.

הטיפול ברפואה סינית מתבצע על ידי דיקור סיני - מחטים זעירות המוחדרות לעור ומעודדות זרימה מוגברת של דם וצ'י , מסייעות לאיזון המערכת ההורמונלית, הקלה בכאבים, הפחתת הדלקת והתסמינים ואיזון של מערכת העצבים . האיזון של מערכת העצבים באופן טבעי מהווה פתרון יעיל לבעיות רגשיות ופיזיות , ללא תופעות לוואי .

הטיפול בדיקור סיני מתבצע בשילוב של פורמולות וצמחי מרפא סיניים - היעילים באיזון הורמונלי  והפחתת כאבים ודלקת. צמח האשוגנדה (אשווגנדה) לדוגמה הינו צמח מוכר ברפואה הסינית אשר ידוע כמסייע באיזון ההורמונים בגוף.

בנוסף לדיקור הסיני ולצמחי המרפא ניתן להקל בעזרת שיאצו - טכניקת מגע המסייעת בהרפייה של הגוף ובהירגעות.

בטיפולים בנוסף לידע ולכלים של הרפואה הסינית אני משלבת ידע מעולם הארומתרפיה - המהווה טיפול עוצמתי ויעיל. ארומתרפיה הוא ענף ברפואת הצמחים בעזרתו ניתן לרקוח מוצרים טיפוליים ממרכיבים טבעיים בהתאמה אישית לבעיה ולמטופל/ת.

 כמו כן, כאשר קיימת בעיה אסתטית / בעיה קוסמטית אני משלבת  טיפול ברפואה סינית אסתטית - דיקור קוסמטי, המושתת על הרפואה הסינית ויעיל לריפוי של מגוון בעיות עור בדרכים טבעיות.

חשוב להבין, שנשים וגברים ככלל נתונים לשינויים פיזיולוגיים ורגשיים לפי מחזוריות החיים.

השינויים ההורמונליים מהווים ביטוי לשינויים תקינים במחזוריות החיים , במידה והם מגיעים בזמן הנכון וללא תופעות לוואי פיזיות או רגשיות.

חשוב להיות עם היד על הדופק ולוודא שאכן המערכת ההורמונלית שלנו מאוזנת , למען תפקוד תקין של הגוף כולו!

בקליניקה אני בודקת כל מקרה לגופו ומאבחנת את הבעיות הבריאותיות אשר המטופלת/מטופל סובלים ממנו ובונה אסטרטגיית טיפול שתביא להטבה במצב של המטופל/ת.

בעיניי תפקידי כמטפלת הוא ללוות את המטופלים בתהליכים הפיזיים והרגשיים שהם חווים בחייהם, על הצד הטוב ביותר בעזרת כלים טבעיים של רפואה סינית וארומתרפיה.

 

אני מזמינה אתכם לחוות טיפול ששם אתכם במרכז .

לשאלות וייעוץ :  054-2421666

bottom of page